Czy potrzebujesz odrobiny relaksu i ucieczki od zgiełku miejskiego? W takim przypadku, ciche i malownicze miejsca mogą być idealnym rozwiązaniem na spędzenie wakacji. Pod ręką masz mnóstwo opcji, które pozwalają zrezygnować z przeludnionych kurortów i zatłoczonych plaż.

Spokój i widoki na zielone krajobrazy – oto, czego oczekujemy od wakacji.
W niniejszym artykule przedstawimy pięć miejsc, gdzie można odpocząć od tłumu i zatracić się w pięknych widokach i cichych uliczkach.

1. Särna, Szwecja
Särna to urocza wioska położona w prowincji Dalarna w Szwecji. Miejsce to oferuje spokój i ciszę, jasne jeziora i góry oraz skłania do refleksji i przebywania wśród natury. W Särna znajdziesz piękne miejsca turystyczne, jak np. Wąwóz Söderåsens, gdzie można odpocząć i podziwiać piękne krajobrazy.

1. Kanal du Midi, Francja
Kanał Midi to symbole piękna południowej Francji. To łączy miasta od Atlantyku do Morza Śródziemnego, a jego krajobraz stanowi niesamowity widok. Najlepszym sposobem, by podziwiać to malownicze miejsce, jest skorzystanie z rejsu canal du Midi wzbogaconeg o wycieczkę rowerową wzdłuż kanału.

1. Dubrownik, Chorwacja
Dubrownik to urocze miasto położone w Chorwacji, które przyciąga turystów swym pięknem i historią. W Dubrowniku nie brakuje pięknych plaż, jednak miejscem, które zdecydowanie warto zobaczyć, jest mała wyspa Lokrum. Jest to urocze miejsce, z pięknym widokiem na zatokę i nieśmiertelne miłości w graffiti pośród ruin zamku.

1. Wyspa Kastos, Grecja
Wyspa Kastos to ciche i malownicze miejsce w Grecji. Miejsce to zdaje się być odseparowane od świata w zatoczce Morza Jońskiego. Czyste wody, wąskie uliczki otoczone pięknymi kamienicami, mały port rybacki i plaże idealne na relaks, to wszystko znajdziesz na tej pięknej wyspie.

1. Santa Teresa, Kostaryka
Santa Teresa to niewielkie miasteczko zlokalizowane na wybrzeżu Pacyfiku w Kostaryce. Jest to urocze miejsce, z pięknymi plażami, gdzie można wypożyczyć deskę i płynąć do woli, ludobójstwa warsztaty i sklepy z lokalnymi produktami.

Podsumowanie:
Jeśli szukasz pięknych i malowniczych miejsc na wakacje, daleko od tłumu i zgiełku, powyższe miejsca są idealnym rozwiązaniem. Od pięknych krajobrazów Szwecji, przez malowniczy kanał Midi, po urocze wyspy i miasta w Grecji, Chorwacji i Kostaryce, oferują one wiele możliwości na spędzenie wspaniałych wakacji.

Artykuł powstał we współpracy z fitostrefa.com.pl