Wakacje na plaży to wspaniały czas wypoczynku. Nie ma nic lepszego niż spędzenie dnia opalając się, pływając w turkusowych wodach i zanurzając się w piasku. Ale gdzie na świecie znajdują się najpiękniejsze plaże? Przygotowaliśmy dla Ciebie listę Top 10 najpiękniejszych plaż na świecie.

1. Whitehaven Beach, Australia
Jedną z najpiękniejszych plaż na świecie jest Whitehaven Beach, położona na australijskiej wyspie Whitsunday. Charakteryzuje się białym piaskiem, turkusową wodą i bujną roślinnością tropikalną. To idealne miejsce na wakacje, gdzie możesz cieszyć się spokojnym wypoczynkiem na łonie natury.

1. Anse Lazio, Seszele
Anse Lazio to z pewnością najpiękniejsza plaża na Seszelach. Znajduje się na północno-zachodnim wybrzeżu wyspy Praslin i jest idealnym miejscem do nurkowania oraz surfowania. Plaża ma biały piasek i wspaniałe widoki na ocean.

1. Maya Bay, Tajlandia
Maya Bay w Tajlandii została uwieczniona w filmie “Plaża”. To jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych w kraju. Plaża jest otoczona klifami, a woda jest krystalicznie czysta. To idealne miejsce na wakacje, gdzie można odpocząć i cieszyć się tropikalnym klimatem.

1. Flamenco Beach, Portoryko
Flamenco Beach na Portoryko to raj na ziemi. Charakteryzuje się białym piaskiem, błękitnym oceanem i przepięknymi krajobrazami. Plaża jest doskonałym miejscem do uprawiania sportów wodnych, zwłaszcza surfowania i nurkowania.

1. Seychelles Beach, Włochy
Seychelles Beach we Włoszech znajduje się w mieście Finale Ligure. Ta malownicza plaża ma piękne białe piaski i turkusową wodę. Seychelles Beach jest idealnym miejscem dla osób szukających spokojnego wypoczynku nad morzem.

1. Pink Sands Beach, Bahamy
Pink Sands Beach na Bahamach to idealne miejsce dla osób kochających egzotyczne wakacje. Plaża charakteryzuje się różowym piaskiem, który jest wynikiem rozdrobnienia muszli i korali. Woda jest ciepła i spokojna, a widoki zapierają dech w piersiach.

1. Baia do Sancho, Brazylia
Baia do Sancho to jedna z najpiękniejszych plaż w Brazylii. Znajduje się na Fernando de Noronha, jednej z najbardziej ekskluzywnych wysp archipelagu. Plaża charakteryzuje się turkusową wodą i niesamowitymi widokami na ocean.

1. Tulum Beach, Meksyk
Tulum Beach w Meksyku to idealne miejsce dla osób, które cenią sobie połączenie wakacji na plaży i zwiedzania zabytków. Plaża znajduje się w pobliżu pozostałości starożytnej cywilizacji Majów. Charakteryzuje ją piękny biały piasek i lazurowa woda.

1. Navagio Beach, Grecja
Navagio Beach, zwana także “Plażą Wraku”, to jedna z najpiękniejszych plaż na świecie. Znajduje się na greckiej wyspie Zakintos i charakteryzuje się turkusową wodą i skalistymi klifami. Jest to idealne miejsce dla osób szukających egzotyki i przygody.

1. Matira Beach, Polinezja Francuska
Matira Beach na Polinezji Francuskiej to plaża, która zachwyca kolorami i krajobrazami. Charakteryzuje ją biały piasek i turkusowa woda. To idealne miejsce dla osób, które chcą spędzić wakacje na łonie natury, a jednocześnie cieszyć się egzotyczną atmosferą.

Artykuł powstał we współpracy z meridem.pl