Paryż, stolica Francji, jest jednym z najważniejszych i najbardziej wpływowych miast na świecie. Pod względem turystycznym Paryż jest drugim po Londynie najczęściej odwiedzanym miastem w Europie. Oto przewodnik po Paryżu, z którego dowiesz się o najważniejszych atrakcjach miasta, a także przydatnych porad dotyczących dojazdu do Paryża i oszczędzania pieniędzy podczas podróży.

 

Dlaczego warto odwiedzić Paryż?

Wydaje się, że stolica Francji została zaprojektowana specjalnie dla przyjemności odwiedzających. Jego ulice, place, budynki, ogrody i pomniki zachęcają turystów do powrotu i rzeczywiście wielu to robi.

Niektóre z najbardziej pamiętnych rzeczy do zrobienia w Paryżu to zwiedzanie Wieży Eiffla, Łuku Triumfalnego i katedry Notre-Dame. Wieczorem koniecznie trzeba wziąć udział w jednym z legendarnych pokazów kabaretowych Moulin Rouge, spacerować po najbardziej malowniczych dzielnicach, takich jak Montmartre, czy wspinać się na Wieżę Montparnasse.

Zawsze jest dobry czas na wizytę w Paryżu. W zależności od tego, skąd lecisz, możesz w pełni skorzystać z tanich linii lotniczych latających do miasta z innych miast europejskich lub skorzystać z jednego z bezpośrednich lotów z odległych miejsc docelowych. Jeśli masz dzieci, dlaczego nie zaskoczyć ich wycieczką do Disneylandu?

 

Jak zorganizować swoją podróż?

Przed podróżą do tego wyjątkowego miasta proponujemy poczytać trochę o jego historii i odkryć przydatne informacje o Paryżu, które z pewnością pomogą w organizacji pobytu.

Gdy dowiesz się o najważniejszych atrakcjach Paryża, obowiązkowych muzeach, najlepszych miejscach na pobyt i typowej kuchni francuskiej, wszystko, co musisz zrobić, to spakować walizkę i przygotować się do odkrycia jednego z najbardziej romantycznych miast w świat.

 

Potrzebujesz zakwaterowania?

Jeśli nadal nie masz zarezerwowanego noclegu, zalecamy skorzystanie z wyszukiwarki, w której znajdziesz wszystkie rodzaje hoteli, hosteli i apartamentów z gwarancją najlepszych cen. Poza tym w większości przypadków zapłacisz dopiero po dotarciu do celu.