Turystyka

Podróże zimą: Najlepsze destynacje dla miłośników sportów zimowych

Podróże zimą: Najlepsze destynacje dla miłośników sportów zimowych

Zima to doskonały czas dla miłośników sportów zimowych. O ile w naszych szerokościach geograficznych warunki do uprawiania sportów zimowych są czasem kiepskie, to już w innych częściach świata ludzie nie tylko radzą sobie z zimą, ale wręcz ją lubią. Oto przykłady najciekawszych destynacji dla miłośników sportów zimowych.

1. Alpy: tradycja i nowoczesność

Alpy to prawdziwa mekka miłośników sportów zimowych. W ciągu ostatnich dekad niewiele przedziałów górskich uległo takiej zmianie jak właśnie Alpy. Z jednej strony można tam uprawiać najbardziej tradycyjne sporty zimowe, jak narciarstwo alpejskie i biegi narciarskie, z drugiej strony obsługiwane przez snowparki, szkółki i stacje narciarskie stają się coraz bardziej profesjonalne i nowoczesne. Bez względu na to, co nas do Alp przyciąga, będzie to zawsze dobry wybór dla miłośników sportów zimowych.

1. Norwegia: kraje nordyckie a biegówki

Kraje nordyckie to El Dorado dla miłośników biegówek. W Norwegii, Szwecji, Finlandii czy Estonii biegi narciarskie stanowią wręcz kulturową tradycję. Poza tym Norwegia oferuje niesamowite krajobrazy, spa zajmujące się leczeniem chronicznych chorób układu oddechowego oraz możliwość zobaczenia zjawiska zwanego zorzą polarną.

1. Kanada: Snowboarding, narty i nie tylko

Canada jest jednym z krajów, z którym kojarzą się snowboard i freeski. To tutaj narodziła się kultura snowboardzistów, a poza tym posiadającym najsłynniejsze ośrodki narciarskie na świecie. Kanada to także wiele innych przygód dla miłośników sportów zimowych, jak np. jazda psim zaprzęgiem czy łowienie ryb pod lodem.

1. Japonia: Śnieżna wyspa

Ta destynacja może być trochę niespodziewana, ale Japonia to Japonia. Kraj, w którym można zobaczyć cherry blossom, ma też niesamowitą ofertę dla miłośników sportów zimowych. Wyspa Hokkaido dość szybko stała się jednym z najważniejszych punktów w sportach zimowych w Azji. Zjawiska sztucznego śniegu są tam rzadkością, więc jeśli ktoś lubi śnieg, to powinien tam się wybrać. A poza nartami, warto odwiedzić centrum Otaru, popularny zamek od północy Japonii czy klasztory buddyjskie w Tokio i Kamakura.

1. Stany Zjednoczone: Nowość europejska

Zebranie się w USA zimą kojarzy się z mroźnym doświadczeniem. Ale to na wybrzeżu o powierzchni ponad 40 000 km² jest wiele ofert, które czynią go dobrym wyborem. W Europie znani są głównie jako miejsca położone w pobliżu jezior, a równie atrakcyjne są w USA, takie jak centrum narciarskie Park City w Utah – jedno z najlepszych w kraju, celebrycki Aspen w Kolorado, czy też dawne Góry Skaliste, gdzie przygotowane trasy narciarskie i połażyski tuż przy żywiołowej scenerii górski.

Artykuł powstał we współpracy z body-line.pl

Arek Jabłoński

Witaj na moim serwisie :) Blog w całości poświęcony jest podróżowaniu i turystyce znajdziesz tutaj wiele ciekawych wpisów dotyczących turystyki, wiele informacji tutaj zawarte to są moje doświadczenia :) Jeśli podoba Ci się formuła mojego serwisu to zaprasza do śledzenia go na bierząco :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *