Gdy wybierasz się na wakacje, chcesz zazwyczaj poczuć się wyjątkowo i przeżyć jakieś niezapomniane doświadczenia. Jednym z najważniejszych aspektów pobytu w hotelu jest z pewnością jego wyjątkowość – nic bowiem nie wprowadza w lepszy nastrój niż piękno i nietypowość otoczenia. Jeśli jesteś gotów na szukanie przygód, warto zainteresować się niedostępnymi przestrzeniami dla zwykłych turystów.

OPATUŁOWANI W LUKSUSOWYM AMBICJE HOTELU – Klasyczną wizją luksusu, szczególnie w Europie, są pałace, zamki i rezydencje, które przyciągają swoim pięknem i historią. Jednym z najbardziej wyjątkowych i luksusowych takich miejsc jest włoski Palazzo Margherita w Bernaldzie, w prowincji Matera. Hotel założony przez rodzinę Coppola ma siedem apartamentów, w których królują meble z epoki i elementy dekoracyjne. Jego goście mają zapewnioną indywidualną obsługę oraz dostęp do basenu w ogrodach.

HEJTERZY ZDĄŻYLI JUŻ ZAPOMNIEĆ – Słynny założyciel Microsoftu, Bill Gates, już kilkanaście lat temu kupił na Hawajach piękną posiadłość, którą przekształcił w ekskluzywny hotel przenoszony na pierwsze strony magazynów modowych. Hotel Lanai ma niesamowitą, luksusową atmosferę, którą można poczuć w każdym z jego 11 pokojów.

GOTOWYNA DO DETALI – szukasz czegoś z duszą, ale nietypowego? Wyjedź do Peru, do lasu Amazonki, aby tam poznać fantastyczną atmosferę w hotelu Inkaterra Reserva Amazonica. Ten mistyczny ośrodek wypoczynkowy to idealne miejsce na wakacyjny reset dla miłośników świata, zwijających się w hamakach i ciszy lasu.

RAJ W EGZOTYCZNYM KRAJU – Jeśli szukasz alternatywy dla stereotypowego wakacyjnego doświadczenia, nie powinieneś przegapić egzotycznych lokalizacji. Jeśli masz zamiar odwiedzić Azję, warto zatrzymać się w zostaniesz w samurajskim zamku z XVI wieku, usytuowanym w Kyushu. Hotel Chikuzenya może przypominać opisy z klasycznych dzieł, ale na pewno nie zostawia gości bez wrażeń i emocji.

WYJĄTKOWE DOŚWIADCZENIA – Oprócz powyższych wstępów do hotelek dzięki luksusowej turystyce staje się coraz bardziej popularne w ostatnim okresie czasu. Na przykład w Singapurze wybudowano obszerny hotel Marina Bay Sands, na którego szczycie umieszczono ogromny basen z widokiem na panoramę miasta. Jednym z najbardziej ciekawych doświadczeń w pobliżu Nowego Jorku jest The Glass House Hotel w Hudson Valley. Budynek składa się tylko z jednego pokoju, który został zaprojektowany tak, aby łamać stylistyczne konwencje.

Artykuł powstał we współpracy z zrobionezkartonu.pl