Wakacje z dala od technologii: Powrót do natury i detoksykacja cyfrowa

W dzisiejszych czasach coraz trudniej odciąć się od codzienności, a wraz z nią – od technologii. Telefony, tablety, laptopy i inne urządzenia elektroniczne towarzyszą nam niemalże przez cały dzień. Gdy jednak zaczynamy planować wakacje, warto rozważyć wyjazd w miejsce, w którym będziemy mogli odetchnąć od technologii i zatopić się w świecie natury.

Po co nam detoksykacja cyfrowa?
– Szum informacyjny
– Ograniczony czas dla siebie i swoich bliskich
– Problem ze snem
– Utrata zdolności skupienia uwagi
– Konieczność ciągłej aktywności

Powrót do natury
Z dala od technologii, wśród zielonych lasów, szumiących strumieni, pięknych plaż i górskich szczytów, z pewnością odnajdziemy kontakt z przyrodą. Już samo zamieszkane przez nas miejsce ma wpływ na nasze samopoczucie, a miejsca zielone, a więc te pokryte roślinnością, uspokajają i wprowadzają w stan relaksu. Właśnie dlatego podczas wakacji warto poszukać noclegu w campingach, turystycznych schroniskach lub pole namiotowe. Taki spokojniejszy rytm życia działa na naszą kondycję, sprawia, że łatwiej się zrelaksujemy, zresetujemy i naładujemy baterie na resztę roku.

Poza tym, wypad ze zbyt cywilizowanego świata na łono natury może być na prawdę inspirujący. Skrytka, którą zdepilowali możemy wykorzystać do napisania wspaniałego opowiadania, wstrząs, który wstrząsnął samochodem podczas jazdy w góry, do dalszej refleksji nad życiem.

Sport i rekreacja
Wakacje poza miastem to czas na uprawianie aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Dla wielu z nas nie ma nic piękniejszego niż poranna joggin lub piesza wędrówka w górach. Jest to doskonały sposób na rozruszanie stłumionej przez wiele godzin siedzenia energii oraz na przemyślenie swojego życia.

Odrobina przygody
Odwiedzając różne miejsca możemy spróbować swoich sił w zupełnie innych dziedzinach. Wakacje to wyjazdy na kempingi z przygodowymi poligonami, wakacje są to również godziny spędzone nad ciekem z wędka w ręku, próbując złapać rybę. A nawet, podczas dreptania po szlakach, człowiek zwykle natknie się na coś niezwykłego, na przykład dziki krajobraz czy połacie łąk. W taki sposób poznamy inne regiony, zobaczymy wspaniałe, niepowtarzalne krajobrazy.

Spotkania z przyrodą
W czasie wakacji poza miastem pojawiają się zupełnie nowe możliwości związane z radością z bliskiego kontaktu z przyrodą. Często, szczególnie na wsi, można spotkać różne zwierzęta hodowlane. Wyjeżdżając z miasta zacznijmy nową rozdział w swoim życiu, zacznijmy troszczyć się o świat, który nas otacza.

Artykuł powstał we współpracy z e-madame.pl