Turystyka

Podróże śladami sławnych: Odwiedź miejsca związane z ikonami kultury

Zbierając inspiracje turystyczne warto spojrzeć na mapę z perspektywy wielkich ikon kultury. Wszyscy znamy takie postacie jak Ernest Hemingway, Frida Kahlo, czy Albert Einstein. Co ciekawe, ich życie, pasje i dokonania wpłynęły na wiele miejsc, do których można się udać, by poczuć ich obecność i zgłębić tajemnicze związki, jakie mają ze środowiskiem, w którym żyli.

Ślady Hemingwaya na Kubie

Ernest Hemingway to amerykański pisarz, laureat Nagrody Nobla. Stał się królem współczesnej literatury i przykładem stylu życia pełnego wrażeń. Hemingway żył na Kubie, gdzie wypełniał swój domek książkami i eksperymentował z koktajlami z rumem. Jego obecność w Hawanie jest wciąż tak mocna, że jedno z najbardziej znanych barów zwie się po prostu Hemingway Bar. Do tego miejsca należy się udać, by posmakować kubańskiej kuchni i wypić klasyczny rumowy koktajl Daiquiri. Jedno z mieszkań, w których Hemingway mieszkał, zostało zamienione w muzeum poświęcone pisarzowi. Zobaczyć tam można pamiątki, takie jak broń, książki, a nawet kąpielówkę do pływania.

Pasja Fridy Kahlo w Meksyku

Frida Kahlo to meksykańska malarka, która była źródłem inspiracji dla wielu ludzi na całym świecie. Jej prace zapierały dech w piersiach, a w jej życiu było sporo dramatu. Frida Kahlo mieszkała i tworzyła w swoim rodowym mieście Meksyk, a wizyta w jej domu rodzinnym Casa Azul jest obowiązkowa dla kogoś, kto interesuje się historią sztuki. W domu tym zobaczymy wiele autoportretów Kahlo oraz notesy, które twórczyni spisywała każdego dnia. To wspaniałe miejsce, które z pewnością zainspiruje i ukaże piękno kultury meksykańskiej.

Albert Einstein w Szwajcarii

Albert Einstein to jeden z największych geniuszy nauki, który zdobył Nagrodę Nobla za opracowanie teorii względności. Jego dom stał się niemalże muzeum nauki i warto go odwiedzić w celu poznanie jego naukowych osiągnięć oraz jego życia w Szwajcarii. Dom Einsteina zlokalizowany jest na przedmieściach Berna, w pobliżu Uniwersytetu, na którym Einstein spędził wiele lat swojego życia. W domu tym zobaczymy wiele pamiątek z czasów Einsteina, takich jak jego biurko, książki, a nawet zegarek, który gościł na jego nadgarstku.

William Shakespeare w Anglii

William Shakespeare to jeden z największych pisarzy angielskich. Jego dramaty i dzieła literackie fascynują ludzi na całym świecie od wieków. Jego dom stoi w mieście Stratford-upon-Avon, w pobliżu Londynu, i jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc przez turystów. W domu tym znajdują się pamiątki związane z życiem i twórczością Szekspira, takie jak obrazy, portrety, przedmioty codziennego użytku, a nawet wiele jego listów.

John Lennon w Liverpoolu

John Lennon to jedna z najbardziej wpływowych postaci muzycznych XX wieku. Jego życie i twórczość są nadal powszechnie doceniane i inspirujące dla wielu ludzi. Jego muzeum znajduje się w Liverpoolu, u stóp portu. Zobaczymy tam pamiątki związane z jego muzyczną karierą, takie jak sprzęt muzyczny, zdjęcia, teksty piosenek, a także jego spisane na serio i wesoło przygody. Miejsce to pozwala poznać Johna Lennona z innej strony, bliżej, intymniej.

Czasem warto zastanowić się, kim była osoba, której dzieła tak nas fascynują. Podróżując w ślad za znanymi postaciami, możemy połączyć turystykę z fascynującą lekcją historii i otworzyć nasze umysły na świat.

Artykuł powstał we współpracy z www.slubny-poradnik.pl

Arek Jabłoński

Witaj na moim serwisie :) Blog w całości poświęcony jest podróżowaniu i turystyce znajdziesz tutaj wiele ciekawych wpisów dotyczących turystyki, wiele informacji tutaj zawarte to są moje doświadczenia :) Jeśli podoba Ci się formuła mojego serwisu to zaprasza do śledzenia go na bierząco :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *