Turystyka

Pogoda Barcelona luty: Co można oczekiwać od pogody w Barcelonie w lutym

W lutym pogoda w Barcelonie bywa zmienna i zaskakująca. Choć zimą temperatury są niższe niż latem, to wciąż warto odwiedzić miasto nad Morzem Śródziemnym.

1. Średnie temperatury w lutym
W lutym w Barcelonie średnie temperatury wynoszą około 13 stopni Celsjusza. Nocą jest chłodniej – około 8 stopni. Warto jednak zabrać ze sobą cieplejsze ubrania, ponieważ wiejący wiatr może sprawić, że będzie nam mroźno.

1. Opady deszczu i wilgotność powietrza
W lutym możemy spodziewać się w Barcelonie sporych opadów – średnio 8 dni w miesiącu. Wilgotność powietrza wynosi około 70-75%, co też może wpłynąć na nasze odczucia termiczne.

– W celu uniknięcia przemoknięcia warto zawsze mieć ze sobą kurtkę przeciwdeszczową i buty, które nie przepuszczą wody.

1. Co robić w czasie deszczu?
W przypadku ulewnych deszczy warto pomyśleć o wizycie w jednym z muzeów, które Barcelonę oferuje.
– Przykładem może być MUHBA, czyli Muzeum Historii Barcelony, gdzie można poznać historię miasta od czasów rzymskich aż po współczesność.
– Inną ciekawą opcją jest Fundacja Joan Miró, gdzie znajdziemy dzieła jednego z najważniejszych w Hiszpanii artystów XX wieku.

1. Słoneczne dni w lutym
Mimo opadów, w lutym możemy liczyć na kilka słonecznych dni. Właśnie wtedy warto pójść na długi spacer wzdłuż plaży lub udać się na jedno z bulwarów nadmorskich.
– Warto też zobaczyć Świątynię Świętej Rodziny, której część zewnętrzna oświetlona słońcem prezentuje się szczególnie okazale.

1. Fiestas de Carnaval
W lutym w Barcelonie obchodzone są tradycyjne karnawałowe fiesty, które z pewnością na długo pozostaną w pamięci.
– Podczas Fiestas de Carnaval warto odwiedzić dzielnicę Gracia, gdzie ulice wypełniają kolorowe dekoracje i przebierańcy.
– Warto też zobaczyć paradę na ulicy Passeig Sant Joan, gdzie mieszkańcy ubierają się w kostiumy i z wielkim entuzjazmem witają karnawałowy czas.

Podsumowując, lutym w Barcelonie to miesiąc niespodzianek. Mimo deszczowych dni i chłodniejszej pogody, w mieście można znaleźć wiele okazji do interesującego spędzenia czasu. Warto zabrać ze sobą cieplejsze ubrania i nie zrażać się kiepską pogodą.

Artykuł powstał we współpracy z www.kazoku.pl

Arek Jabłoński

Witaj na moim serwisie :) Blog w całości poświęcony jest podróżowaniu i turystyce znajdziesz tutaj wiele ciekawych wpisów dotyczących turystyki, wiele informacji tutaj zawarte to są moje doświadczenia :) Jeśli podoba Ci się formuła mojego serwisu to zaprasza do śledzenia go na bierząco :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *