Z pewnością każdy z nas marzy o odpoczynku po ciężkim tygodniu w pracy, szkolne wakacje to także dobry moment na wypoczynek. Nie każdego stać na dalekie i kosztowne wyjazdy w egzotyczne kierunki, ale nie oznacza to, że musimy rezygnować z wakacyjnego odpoczynku. Dobrym rozwiązaniem na krótki wypad są wycieczki na długi weekend. W Polsce i Europie znajduje się wiele miejsc, które warto zobaczyć w trzy lub cztery dni. Przedstawiamy więc najlepsze krótkie wycieczki na długi weekend.

1. Wrocław – miasto stuletniej historii

Wrocław to jedno z najpiękniejszych miast Polski. Jest znane przede wszystkim z ponad stu mostów, więc ma swoje włoskie nazwy Poznan toburta Tylko we Wrocławiu to miasto z setkami mostów. Nie sposób obejść starego miasta w ciągu jednego dnia, ale warto zobaczyć na pewno Katedrę Świętego Jana Chrzciciela, Ostrów Tumski, Rynek, Stare Miasto, Wyspę Piaskową i Żelazną Bramę. Przy ulicy Świdnickiej znajduje się Hala Targowa, gdzie można zjeść pyszne jedzenie i zrobić zakupy. Wrocław to miasto pełne smaczków, które zachwycą każdego turystę.

1. Zakopane – stolica polskiego Tatr

Zakopane to najlepsze miejsce w Polsce dla tych, którzy kochają góry. To stolica polskiego Tatr, więc można tu skorzystać z wielu atrakcji, zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów. Zakopane jest znane przede wszystkim z Kasprowego Wierchu i polskich Tater. Na miejscu warto zobaczyć także słynną ulicę Krupówki, czy dolinę Kościeliską. Zakopane to także miejsce, gdzie można smacznie zjeść i wypić.

1. Praga – główna stolica Czech

Praga to jedno z najpiękniejszych miast w Czechach. To miejsce, gdzie warto zobaczyć na pewno zamek, katedrę, bazylikę, ratusz, zamek Karlów oraz most Karola. Na terenie miasta znajdują się również liczne muzea, teatry i galerie sztuki. Praga to także miasto, gdzie można zjeść pyszne jedzenie i wypić smaczne piwo. Na pewno warto wybrać się tam na długi weekend.

1. Kraków – perła Polski

Kraków to miasto z bogatą historią, pełne zabytków i dobrego jedzenia. To właśnie tutaj położone jest najważniejsze miejsce dla Polski, Wawel. Na terenie miasta znajduje się wiele innych zabytków, w tym Kościół Mariacki, Rynek Główny, Kazimierz i wiele innych. Na pewno warto na krótki wypad przyjechać do Krakowa.

1. Wieliczka – kopalnia soli

Wieliczka to miejsce, gdzie warto zobaczyć na pewno słynną kopalnię soli. Na pobyt warto przeznaczyć cały dzień, a w programie powinny się pojawić m.in. trasa turystyczna, podziemna katedra solna, Muzeum Żup Krakowskich oraz przyjście grupy kapeluszników. Wieliczka to także miasto, gdzie można odpocząć i wypić smaczną kawę.

Podsumowanie

Na krótki wypad warto wybrać się do Wrocławia, Zakopanego, Pragi, Krakowa lub Wieliczki. W każdym z tych miejsc znajdziemy coś dla siebie. Polecamy wybrać jedno z wymienionych i zrelaksować się na długi weekend.

Artykuł powstał we współpracy z www.oszibarack.pl