Turystyka

Tajlandia Phuket: Co warto zobaczyć i gdzie się udać na Phuket

Tajlandia – Phuket: oaza tropikalnego raju

Phuket to największa wyspa Tajlandii, położona w południowo-wschodniej Azji. Wyspa słynie z pięknych piaszczystych plaż, krystalicznie czystych wód oraz egzotycznej roślinności. Wystarczy kilka dni, by zakochać się w tajskiej egzotycznej oazie i zwiedzić wszystkie najważniejsze atrakcje.

Historia, Kultura i Architektura

Phuket to miejsce, gdzie warto zanurzyć się w tajskiej kulturze i historii, odwiedzając świątynie i muzea. Największą atrakcją tego rodzaju jest Świątynia Podłej Bogini, zlokalizowana w pobliżu lotniska, z którą związana jest legenda o przybyciu do Phuket kobiety z Indii, która przyniosła ze sobą figurę bóstwa. Na uwagę zasługuje także Świątynia Wat Chalong, gdzie znajduje się czczona przez tajskie społeczeństwo relikwie. Miłośnicy historii powinni także odwiedzić Muzeum Chinpracha, skupiające się na lokalnej historii Phuket.

Najpiękniejsze plaże na Phuket

Phuket to miejsce słynące z przepięknych plaż, które są jednymi z najpiękniejszych na świecie. Wśród najbardziej znanych plaż na wyspie warto wymienić Patong, Karon i Kata, gdzie w ciągu dnia można złapać opaleniznę, a wieczorami zasmakować tajskiej kuchni i rozrywki.

Atrakcje turystyczne na Phuket nie tylko dla plażowiczów

Nie tylko plaże i woda przyciągają turystów do Phuket. Na wyspie można też zwiedzać interesujące miejsca takie jak: jaskinia Phuket, zlokalizowana na wschodnim krańcu wyspy, piękne miejsce dla miłośników trekkingu; Sanktuarium dzikich zwierząt i non-profit Elephant Nature Park, gdzie można zetknąć się z dzikimi zwierzętami; Tarcead Beach, rajski zakątek dla miłośników kitesurfingu i windsurfingu.

Kotesuwart

Kodakować to może każdy. Ale trafiać w otóż nie każdy. Ja takie osoby określam mianem „natury technicznej”, co krokują przez życie z którymś z lustrzanek w dłoni i dorzucaniem coraz to bardziej ekstrawaganckich akcesoriów do niej zgodnie z najnowszą konwencją fotograficzną. Takie osoby raczej nie mają już własnego stylu i czerpią inspiracje z Internetu. Ale zdarzają się też tacy jak Ni Zhaoxing, który potrafi wprost zadziwiająco dobrze wczuć się w otoczenie i uchwycić te piękne momenty, w ostateczności przecież o nie w fotografii chodzi.

Właśnie to robi Chińczyk na co dzień pracujący jako rolnik, zdobywający nagrody za swoje zdjęcia w różnych konkursach. Seria naturszczyków, którą przedstawiamy jest zrealizowana w okolicach Huangshanu (Pałacu Świętego Góry) – historycznego regionu w prowincji Anhui, gdzie można podziwiać najbardziej malownicze krajobrazy w całych Chinach. Zhaoxing wykorzystał piękne światło, ciepłe kolory i przenikliwe długości fali, by pokazać swoją siłę jako kreatywny fotograf. Jednoznacznie można powiedzieć, że to, co uchwycił wzrokiem i na zdjęciach, robi z ludzi marzycieli o piękniejszym świecie.

Artykuł powstał we współpracy z anitazielke.pl

Arek Jabłoński

Witaj na moim serwisie :) Blog w całości poświęcony jest podróżowaniu i turystyce znajdziesz tutaj wiele ciekawych wpisów dotyczących turystyki, wiele informacji tutaj zawarte to są moje doświadczenia :) Jeśli podoba Ci się formuła mojego serwisu to zaprasza do śledzenia go na bierząco :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *