Turystyka

Podróże z kulturą: Festiwale i wydarzenia na świecie, których nie można przegapić

PODROŻE Z KULTURĄ: FESTIWALE I WYDARZENIA NA ŚWIECIE, KTÓRYCH NIE MOŻNA PRZEGAPIĆ

Każde podróżowanie jest ciekawe i dostarcza nam niesamowitych wrażeń. Każdy kraj ma swoje charakterystyczne miejsca, które warto odwiedzić. Jednak, co wyróżnia podróż z kulturą od zwykłej wakacyjnej przygody, to możliwość uczestniczenia w festiwalach i wydarzeniach, które są nierozerwalnie związane z kulturą danego kraju. W dzisiejszym artykule przedstawiamy Państwu kilka najciekawszych i najważniejszych festiwali i wydarzeń na świecie, których nie można przegapić.

FESTIWAL KARNYWAŁU W RIO DE JANEIRO, BRAZYLIA
Rio de Janeiro to jedno z najpiękniejszych miejsc na ziemi, a festiwal karnawałowy sprawia, że miasto to zaludnia się turystami z całego świata. Kolorowe stroje, tancerki, muzyka i taniec to elementy, które czynią ten festiwal niepowtarzalnym i wyjątkowym. Każdego roku tysiące ludzi z całego świata przyjeżdża do Brazylii, by uczestniczyć w tym spektaklu.

FESTIWAL KALIAKRA ROCK, BUŁGARIA
Ten festiwal odbywa się każdego lata w Bułgarii, na klifie nad Morzem Czarnym. To wydarzenie przyciąga zarówno lokalną, jak i międzynarodową publiczność. Festiwal ten słynie z występów znanych muzyków z całego świata, a atmosfera tam panująca sprawia, że warto tam pojawić się, by poczuć klimat festiwalu.

FESTIWAL LANTERN, TAJLANDIA
To jedno z najpiękniejszych i najbardziej ufundowanych festiwali w Tajlandii. To wydarzenie odbywa się w listopadzie, a główną atrakcją są tysiące latarek typu lampionów, które są wypuszczane na niebo. Wielkiej nocy podczas festiwalu tysiące turystów i mieszkańców gromadzi się, by wspólnie zanurzyć się w ten wyjątkowy moment.

FESTIWAL HINDUSKIEGO WIERZENIA “KUMBH MELA”, INDIE
To największe i jedno z najstarszych wydarzeń religijnych na świecie, które odbywa się co trzy lata w Indiach. Miliony ludzi z całego świata gromadzą się, by dokonać obrzędu religijnego w wodach Gangesu. Właśnie to uczynia ten festiwal wydarzeniem wyjątkowym i nie do przegapienia.

FESTIWAL RÓŻAŃCA, DOMINIKANA
Festiwal różańcowy to wydarzenie, dzięki któremu ludzie z różnych miejsc na świecie gromadzą się w Dominikanie. Podczas festiwalu praktykowany jest obrzęd religijny związany z różańcem, ale istotnym elementem wydarzenia jest podziwianie unikatowych i pięknych strojów mieszkańców. To wydarzenie jest festiwalem ważnym zarówno dla mieszkańców Dominikany, jak i dla turystów.

PODSUMOWANIE

Festiwale i wydarzenia, które wymieniliśmy powyżej, to zaledwie namiastka z mnogości eventów, które warto zobaczyć na żywo. Każde wydarzenie ma swój unikalny charakter, ale łączy je jedno – dzięki nim możemy poznać kulturę danego kraju. Festiwale te pozostawiają niezapomniane wrażenie w życiu i warto je przegapić.

Artykuł powstał we współpracy z room77.pl

Arek Jabłoński

Witaj na moim serwisie :) Blog w całości poświęcony jest podróżowaniu i turystyce znajdziesz tutaj wiele ciekawych wpisów dotyczących turystyki, wiele informacji tutaj zawarte to są moje doświadczenia :) Jeśli podoba Ci się formuła mojego serwisu to zaprasza do śledzenia go na bierząco :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *